Hyundai Sonata автомобіль нового покоління, в якому реалізовано образ купе зі спортивним характером. При розробці моделі була використана концепція чуттєвої спортивності (Sensuous Sportiness). Нагадаємо, що першим її втіленням став концепт Le Fil Rouge, який був представлений публіці у 2018 році.

Санг Юп Лі, глава дизайнерського центру компанії Hyundai, прокоментував: «Відмінністю нового авто є особливий купеобразний силует. Стильна кришка багажника, похила лінія даху, укорочений звис ззаду - все це створює елегантний та розкішний образ. Він доповнюється хромованим логотипом Hyundai, світлодіодним оптикою, яка прикрашає капот по всій його довжині, візуально збільшуючи його. Всі перераховані елементи є атрибутами концепції Sensuous Sportiness».

Купити автомобіль в ВІК-Експо. Модельний ряд Hyundai | ВІК-Експо - фото 6

Інноваційний дизайн екстер'єру

Той характер, який раніше був реалізований в концепті Le Fil Rouge, а зараз використовується в оновленій Sonata, має важливу відмінність. Тут гармонійно поєднуються: технологія, стиль, архітектура і пропорція. Якщо поглянути на профіль Sonata, можна відзначити привабливу комбінацію об'ємів і ліній кузова, зроблених в кілька шарів. Купеобразний дизайн допомагає домогтися опуклості і увігнутості форм автомобіля.

Оновлений варіант Sonata має набагато більше спортивних рис, ніж попередник. Наприклад, ширина кузова була збільшена на 25 мм, а висота - на 30 мм. Довжина кузова тепер сягає 4 900 мм, що на 45 мм більше, ніж у попереднього варіанту Sonata. Колісна база - 2 840 мм (на 35 мм більше).

На передній частині кидається в очі великий капот, який здається багатошаровим. Він гармонійно поєднується з ефектною радіаторної гратами. При її розробці була використана нова концепція Digital Pulse.

Увагу привертають також оригінальні денні ходові вогні Hidden Lighting Lamps (HLL), виготовлені у вигляді хромованою деталі, яка починається біля нижнього кута фар і досягає середини капота. У вимкненому стані фари набувають вигляду красивих смужок з хромом. Ще одна особливість оновленої моделі Sonata - оригінальні задні фари, оснащені аеродинамічними «гребінцями». Ліхтарі трохи «зачіпають» кришку багажника, а знизу з'єднуються в єдину світлодіодну смугу.

Купити автомобіль в ВІК-Експо. Модельний ряд Hyundai | ВІК-Експо - фото 7

Оновлена архітектура салону

В автомобілі використано м'яке освітлення дверей і панелі приладів. До речі, про приладової панелі. Як об'єкт натхнення дизайнери використовували знаменитий літак Stealth. Це видно по «крилатою» формі. Здається, ніби панель зависла в повітрі. Ефект підсилюють хромовані акценти, використані в авто. Щоб подарувати водієві та пасажирам відчуття легкості, дизайнери сильно зменшили висоту вентиляційних отворів і приладової панелі.

Розробники вирішили відійти від концепції великих дисплеїв, щоб процес водіння був більш зручним. Замість цього були використані два екрани, які разом створюють оригінальну S-образну лінію. Управління максимально зручне: його забезпечують ємнісні сенсорні кнопки.

Серед інших особливостей нового авто відзначимо мініатюрне рульове колесо з кнопками управління численними функціями, двоярусна центральна консоль з простором для дрібних предметів, кнопковий перемикач швидкостей shift-by-wire. Крім того, саме в цьому автомобілі буде вперше використана інноваційна технологія «цифровий ключ». Вона дозволить водієві запускати двигун і відкривати двері, використовуючи мобільний пристрій.